Prace Pawła Kowalewskiego i słynna Gruppa najdroższą formacją artystyczną podczas aukcji prywatnej kolekcji Andy Rottenberg
W domu Aukcyjnym DESA Unicum w Warszawie 4 kwietnia odbyła się aukcja dzieł najznakomitszych polskich artystów sztuki współczesnej z prywatnej kolekcji kuratorki Andy Rottenberg. Pod młotek poszło aż 90 dzieł. Sprzedano je za prawie 1,5 milion złotych!


Na aukcji znalazły się między innymi trzy obrazy Pawła Kowalewskiego, autora prac znajdujących się w licznych kolekcjach muzealnych oraz prywatnych w Polsce i za granicą. Artysta należał również do słynnej formacji Gruppa. Jeden z obrazów „Do widzenia moi kochani” z 1987 roku został wylicytowany za 45 000 złotych.


– Na aukcji Gruppa okazała się najwyżej wycenioną formacją artystyczną i zarobiła dla Andy Rottenberg prawie 300 000 złotych – podsumował aukcję Paweł Kowalewski.


Prace Mirosława Bałki osiągnęły najwyższą cenę – rzeźba „Suczka” z 1988 roku została wylicytowana za 240 000 złotych, a torbę wykonaną ze świńskich jelit, nici i 2 kilogramów soli „55x44x23” z 1999 roku sprzedano za 160 000 złotych.


Wystawione na aukcji prace, z kolekcji Andy Rottenberg, można było oglądać do 4 kwietnia na ekspozycji warszawskiego domu aukcyjnego DESA Unicum. Katalog z pełną listą dzieł artystów do obejrzenia jest na stronie:


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Aukcja Andy Rottenberg